محل تبلیغات شما

کوهنوردی و یا کوهپیمائی چیست؟


کوهنوردی-کوهنوردی ، انتخاب افرادی است که می خواهند کوهنوردی چیست؟ از زندگی شهری فرار کنند و در طبیعت پنهان شوند و منزوی شوند ، به دلیل خطراتی که ممکن است در طبیعت با آن روبرو شود ، در میان ورزش های شدید بسیار خطرناک است. 
ورزش کوهنوردی نباید به تنهایی یا بدون آموزش انجام شود. اجلاسهای بی شماری هم در ترکیه و هم در خارج از کشور برای کسانی که می خواهند با طبیعت مخلوط شوند و از نقطه انتهایی منطقه را ببینند ، برگزار می شود. بیایید کمی در مورد جزئیات فنی مسیرهایی که می توانید کوهنوردی را تمرین کنید صحبت کنیم.

کوهنوردی چیست

کوهنوردی چیست؟

کوهنوردی یک ورزش طبیعت گردی است که شامل کوهنوردی و همچنین پیاده روی های طولانی مدت از جایی است که مرز جنگل در کوه به قله ختم می شود. کمپینگ برای استراحت در مسافت های طولانی نیز در تعریف کوهنوردی گنجانده شده است و این دوام طولانی مدت این ورزش را تضمین می کند. سخت ترین کوهنوردی که با توجه به ویژگی های منطقه ای که در تابستان ، پاییز یا بهار از آن بازدید می شود متفاوت است ، کوهنوردی زمستانی است.

کوهنوردی زمستانی دشوارتر از کوهنوردی در فصول دیگر است. دانستن نحوه صعود کوهنوردی چیست؟ روی برف و زمین لغزنده ، توانایی ایستادن روی زمین و لغزش ، اردو زدن در شرایط سخت آب و هوایی و اقدامات احتیاطی در برابر از دست دادن گرما که اتفاق خواهد افتاد ، مواردی است که باید در کوهنوردی زمستانی شناخته شود.

کوهنوردی چگونه انجام می شود؟

کوهنوردی ورزشی است که باید توسط افراد حرفه ای و دارای مجوز

ورزش کوهنوردی چیست؟ آموزش داده شود. همه افراد وظیفه متفاوتی مانند حمل مواد ، اطمینان از ایمنی و راهنمایی در ورزش های کوهنوردی دارند که معمولاً با جامعه انجام می شود.

سبک های کوهنوردی

ورزش کوهنوردی به برخی سبک ها تقسیم می شود. این سبک ها نقطه هدف و زمان صعود به کوه را تعیین می کنند.


سبک آلپ

سبک آلپی که توسط ارواح ماجراجو ترجیح داده می شود با روش های طبیعی ساخته می شود و "صعود تمیز" نامیده می شود. در این سبک ، جایی که سبکی و سرعت در کوه نوردی پیشتاز است ، هدف مستقیماً در بالا قرار دارد.

پیاده روی

این یک پیاده روی روزانه است که صبح و عصر بدون اردو زدن می گذرد.

پیاده روی کمپینگ

این یک ورزش کوهنوردی است که پس از پیاده روی در طبیعت با کمپ زدن کامل می شود.

اعزام

این یک سبک کوهنوردی برای سفرهای تحقیقاتی کوهنوردی چیست؟ ، قله نوردی و کمپینگ طولانی مدت است. 

تاریخ کوهنوردی

کوهنوردی که در سده های و 19 میلادی ظهور کرد وقتی ثروتمندان از زندگی خود خسته شدند و به ماجراهای مختلفی روی آوردند ، در آغاز قرن 20 توجه همه جهان را به خود جلب کرد. در مورد کوهنوردی به عنوان یک ورزش و انجام آن در استانداردهای بین المللی با تأسیس انجمن بین المللی کوهنوردان (UIAA) در ژنو در سال 1931 محقق شد. ورزش کوهنوردی در ترکیه با کوهنوردی انگلیسی برای صعود به کوه Erciyes آغاز شد.

شرایط کوهنوردی چیست؟

سازه های طبیعت ، تجهیزات کوهنوردی یا حرکاتی که در هنگام کوهنوردی انجام می شود در اصطلاحات کوهنوردی معادل آن را دارند. دانستن برخی کلمات برای درک بهتر رهبران تیم در هنگام صعود گروهی و راحت بودن در پیاده روی مفید است.

قفل کردن بازو به ترک: این روش نگه داشتن ترک ترک باریک است که رخ می دهد.

Riser: ابزاری است که برای نگه داشتن طناب کوهنوردی مورد استفاده قرار می گیرد و پس از کشیدن خود می توان طول طناب را به راحتی تغییر داد.

Carabiner: قلاب به شکل باز نوعی غل و زنجیر است که به صورت حلقه در حالت بسته عمل می کند. 

پاهای نینجا: مرحله بعدی قرار دادن عمدی خاموش و دقیق کف پا است.

تراز کردن: برای تعریف اختلاف ارتفاع بین دو نقطه تعیین شده استفاده می شود.

گره های کوهنوردی

هنگام اردو زدن ، چوب و غیره طناب هنگام جابجایی وسایل یا کوهنوردی مورد نیاز است. با توجه به هدف ، انواع گره های مختلفی در این طناب ها وجود دارد. گره هشتم گره ای است که بیشتر در کوهنوردی استفاده می شود. این گره که بیشترین قدرت کشش را دارد ، در صورت تمایل به کوهنوردی چیست؟ راحتی قابل برداشت است. اگر طنابهایی با ضخامت یکسان یا متفاوت وجود داشته باشد ، می توان این طنابها را با گره های ماهیگیری مضاعف گره زد. گره پورسیک ، که روی طناب اصلی مورد استفاده در کوهنوردی یا پایین آمدن بسته می شود ، در جایی که فرد خود را آزاد کند ، به نقطه ای که در آن است ثابت می شود. گره پیسیک که هنگام بارگیری قفل می شود ، کوهنورد را ایمن می کند.

قوانین کوهنوردی

برای زنده ماندن در کوه در تابستان یا زمستان باید برخی از قوانین را رعایت کنید تا امنیت تیم به خطر نیفتد.

  • فردی که منطقه موردنظر برای صعود را می داند باید به عنوان رهبر در راس گروه باشد.
  • در یک ردیف ، 5-6 قدم فاصله بین هر شخص قدم بزنید.
  • سرعت پیاده روی با توجه به کمترین فرد پیاده روی تیم تنظیم می شود.
  • وسایلی که باید در طول صعود حمل شوند با توجه به بدترین شرایط آب و هوایی آماده می شوند.
  • موارد باید به صورت متعادل توزیع کوهنوردی چیست؟ شود.

راه اندازی ایستگاه

ایستگاه؛ این یک سیستم ایمنی است که هنگام بالا رفتن از ایمنی استفاده می کند ، شامل نقاط ایمنی ثابت است که در نزول طناب استفاده می شود و بارها را می کشد. برای جلوگیری از سقوط غیر ایمن ، نصب یک لنگر جامد بسیار حیاتی است و بنابراین ایستگاه ها باید روی یک درخت ریشه دار یا تاق سنگ جامد نصب شوند. کوهنوردی که ایمنی را برپا می کند باید محل اتصال را بررسی کند و سرعت بلند شدن بار را به خوبی اندازه گیری کند.

مواد لازم برای کوهنوردی

برخی تجهیزات کوهنوردی برای جلوگیری از خطرات احتمالی هنگام پیاده روی یا کوهنوردی وجود دارد. 


نردبان بالا رفتن

از نردبان کوهنوردی در دیوارهای طولانی و قسمتهایی که صعود آنها دشوار است استفاده می شود. این پله ها که از مواد کوهنوردی مصنوعی هستند ، از طناب یا آهن ساخته شده اند.

طناب زدن

طنابهای بین 7،6-10 میلی متر طنابهایی هستند که کوهنوردی را راحت می کنند. از طناب های نازک می توان با گره زدن به هم استفاده کرد یا می توان به تنهایی از آنها استفاده کرد.

طناب زدن

طناب های صعود کننده ، که یکی از مواد اساسی کوهنوردی هستند ، طناب های کرنمانتل هستند. این طناب ها که برای اتصال به شخص دیگری و بالا رفتن از آن استفاده می شود نیز از مواد نزول کوهنوردی است.

تبر کوهنوردی

در میان تجهیزات کوهنوردی ، تبر نوعی ماده کوهنوردی است 

کوهنوردی چیست؟ که در سنگ نوردی استفاده می شود. معمولاً برای نگهداری مکان و گرفتن پشتیبانی استفاده می شود.

قلاب بالا رفتن

قلاب های صعود کننده ساخته شده از فولاد ، پنجه دار و تاشو هستند. این قلاب ها تا 25 کیلوگرم وزن تحمل می کنند. علاوه بر قلاب های بزرگ ، کارابین ها نیز نوعی قلاب هستند که کوهنوردان ترجیح می دهند.

قایق کوهنوردی

چکمه های کوهنوردی معمولی ضد آب ، سخت و حمایت کننده هستند. چکمه های مختلفی با توجه به نحوه راه رفتن و کوهنوردی وجود دارد. چکمه ها باید با طناب های توری تقویت شده و متناسب با اندازه پا باشند.

کرامپون کوهنوردی

کرامپون ها که برای نگه داشتن سنگ روی برف و یخ و ع?

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی